CONCEPT building

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Aktuality 2

14.5.2012
Hliněné omítky
patří hlína do moderního interiéru?

Jsou ekologické, estetické a zdravé! Hliněné omítky Tierrafino spojují komfort bydlení a zdravý životní styl a jsou díky svým vlastnostem velkou výzvou, a to jak pro současné nízkoenergetické a pasivní stavby, tak i pro běžnou výstavbu, a samozřejmě i pro zlepšení životního prostředí ve starších panelových domech.


Hliněné omítky Tierrafino jsou čistě přírodní produkt, neobsahují žádné hydraulické pojivo a žádné škodlivé přísady, skládají se pouze z kvalitního jílu, který slouží jako pojivo a z písku. Jejich zpracování je poměrně jednoduché a vyznačuje se takřka neomezenými možnostmi tvarování povrchu. A navíc
jsou designově variabilní a to díky opět přírodním přísadám!

Jedním ze zásadních faktorů pro výběr hliněných omítek by měl být obsah jílu. Nízký obsah jílu může způsobit špatnou pojivost omítky, naopak vyšší poměr způsobuje tvorbu smršťovacích trhlin při vysychání. Jelikož se ale hliněné omítky nanášejí stejným způsobem jako ostatní, nejsou u hrubé hliněné omítky vzniklé trhliny na škodu. Tyto trhliny jsou skryty finální vrstvou, nicméně zároveň zlepšují provázání a přilnavost mezi oběma vrstvami.

Mezi nejdůležitější vlastnosti hliněných omítek Tierrafino patří jejich  schopnost regulace relativní vlhkosti vzduchu v místnosti. Díky správnému složení a množství jílu, dostatečné vrstvě omítky (min. 20 - 25mm)  zvlhčuje vzduch v místnosti nebo naopak vzdušnou vlhkost odebírá.

Hliněné omítky Tierrafino výrazně prospívají alergikům, mají schopnost pohlcovat škodlivé látky jako např. cigaretový kouř, samozřejmě i pachy z kuchyně apod. Mají schopnost udržovat přirozenou vlhkost a také akumulovat teplo a vyzařovat je dvakrát více zpět do místnosti než standardní omítkové povrchy. Při rekonstrukcích interiéru panelových domů jsou neocenitelné i její dobré zvukově - izolační vlastnosti.

Hliněné omítky Tierrafino jednoznačně patří do moderního interiéru! Z dlouhodobé investice do zdravého mikroklimatu je vhodné použít  hliněné omítky Tierrafino do všech místností, zejména ale pak do obývacího pokoje, ložnice a dětských pokojů, kde se zdržujeme nejdéle.

Vlastnosti  hliněné omítky  sloužící jako "lapač páry" můžete ocenit rovněž v koupelně, kde doporučujeme kombinovat hliněnou omítku s dlaždicemi nebo marockým štukem Tierrafino Tadelakt
zmizí zamlžená zrcadla, v rozích a ve spárách se nebude usazovat plíseň. Speciální marocký štuk Tierrafino Tadelakt je vhodný pro stěny, které přicházejí do přímého kontaktu s vodou a nejen stěny mohou mít tuto úpravu, z marockého štuku můžeme zhotovit umyvadla nebo vanu v jednotném odstínu.

Kontakt: marketing@concept-building.cz
©CONCEPT building s.r.o. 2012Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky