CONCEPT building

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Hliněné omítky

CONCEPT hlína

Tierrafino Base - hliněná omítka

Tierrafino Base je stavební materiál na bázi jílu, který je vhodný pouze pro použití v interiérech. Používá se jako základní omítka, jako krycí (pěnová) omítka a někdy jako svrchní (konečná) omítka. Tato omítka se nanáší zednickou lžící nebo rozstřikovačem (omítačkou). Skládá se z písku, jílu a případně slámy. Jedná se o čistě přírodní materiály. Hliněná omítka Tierrafino Base neobsahuje žádné zdraví škodlivé látky ani látky škodící životnímu prostředí.

Vzhledem k možnosti nanést vrstvu o tloušťce až 12 mm lze pomocí hliněné omítky Tierrafino Base snadno a rychle vytvářet krásné křivky. Rohy stěn, rohy mezi stěnami a stropem a jiné ostré rohy a hrany lze „změkčit“ vyplněním a tvarováním.

Všechen odpadový materiál lze znovu použít. Tierrafino Base lze neomezeně recyklovat, protože neobsahuje žádná pojiva, drží spíše mechanicky než chemicky. K vytvoření hliněné omítky je zapotřebí jen malé množství energie. Omítka Tierrafino Base není odolná vůči mechanickému poškození a není vhodná pro nadměrně vlhké stěny. Omítku Tierrafino Base lze snadno opravovat.Tierrafino Duro - jílová omítka

Barevné, antistatické, třpitivé, svěží, jednoduché a krásné - to je Duro!

Tierrafino Duro je jemná jílová omítka a barva zkombinovaná do jednoho produktu, která je vhodná pro použití v interiéru. Duro se od ostatních produktů Tierrafino odlišuje svým tenčím a tvrdším zakončením. Lze aplikovat jednoduše a rychle.

Tierrafino Duro má všechny přínosné vlastnosti jílu. Duro přidá
Vašim zdem jemný jiskřivý efekt a dá  interiéru svěží vzhled. Duro je nejen perfektní řešení pro Váš domov, ale i pro kanceláře a jiné pracovní prostory, kde vytváří příjemnou a přitom proobchodní atmosféru.

Tierrafino Duro je k dispozici v osmi standar
dních barvách, které mohou být míchány mezi sebou pro vytvoření Vašeho vlastního odstínu. Barva Dover Vám umožní vytváření pastelových odstínů z ostatních sedmi barev. Lze také přidat jemnou perleť pro vytvoření překvapivě živého efektu.Tierrafino Finish - jílová omítka

Jílová omítka Tierrafino Finish je určena pro vnitřní stěny v domácnostech i na pracovištích. Stěny s omítkou Tierrafino Finish jsou nejenom elegantní, ale působí navíc uklidňujícím dojmem. Pro tuto jedinečnou povrchovou úpravu je charakteristická hladká a texturovaná povrchová úprava.

Tierrafino Finish je 100% přírodní stavební materiál tvořený směsí jílů a barevných písků. Materiál je získáván z lomů po celé Evropě, není kontaminován a neobsahuje žádné přidané chemikálie ani pigmenty. Vyznačuje se výbornou přilnavostí, trvanlivostí a čistotou barev. Tierrafino Finish je nehořlavý a je stejně pevný jako vápenný štuk.Tierrafino ipaint - jílová barva

Jílová barva Tierrafino ipaint je dekorativní 100% ekologická interiérová jílová barva. Jílová složka tohoto nátěru pochází z různých evropských lomů a dodává nátěru úžasnou matovou strukturu.

Jílové barvy jsou syté a mají atmosférické zemní tóny: Dover-Bílá, Delphi-Bílá, Roman-Okr, Nassau-Oranžová, Djenné-Červená, Ayers Rock, Iquitos-Zelená a Gomera-Šedá. Tyto základní barvy lze vzájemně míchat nebo k nim můžete přidat další pigmenty Tierrafino.


Pomocí těchto pigmentů lze rozšířit základní barevné schéma a vytvořit nesčetné množství barev. Jílový nátěr Tierrafino ipaint se nanáší štětkou nebo válečkem a má výtečnou schopnost krytí, což nejvíce oceníte, jako u všech minerálních nátěrů, po vyschnutí.


Jílový nátěr Tierrafino ipaint přilne prakticky ke všem podkladům, jen velmi savé podklady je nutné nejdříve natřít přípravkem Tierrafino Fix. Velmi hladké povrchy je nutné nejdříve obrousit smirkovým papírem a ošetřit přípravkem Tierrafino Fix. Tierrafino ipaint lze ředit pouze vodou. Tento nátěr neobsahuje žádné chemické přísady.


Jílový nátěr Tierrafino ipaint je ekologická barva budoucnosti. Je ekologicky zcela nezávadná a její použití je velmi snadné.
Tierrafino Tpaint - omítková barva

Texturový nátěr na omítky pro použití v interiérech ukazující barvy a lesky speciálních jemných písků. Přírodní barvy a lom slunečního světla působí rustikálním dojmem. Nátěr na omítky Tierrafino Tpaint je novátorský a zdravý produkt ze 100% přírodních složek.

Barevné provedení nátěru odpovídá existující škále barev omítek Tierrafino: Dover-bílá, Delph-bílá, Roma-okr, NASA-oranžová, Djennn-červená, Ayers Rock, Iquitos-zelenáa Gomer-šedá. Krásných barev nátěru Tierrafino Tpaint je dosaženo díky jílům z různých lomů.


Nátěr Tierrafino Tpaint lze snadno aplikovat na všechny podklady vhodné pro tento účel. Nátěr se aplikuje štětkou nebo válečkem. Po zaschnutí je nutné povrch jemně otřít vlhkou houbou a otřít měkkým štětcem, z písků tak vystoupí barvy a lesk. Na míchání a ředění se používá voda. Nástroje lze snadno očistit vodou.
Tierrafino Tpaint je otevřený vlhkosti a reguluje vlhkost. Tento nátěr přispívá ke zdravému prostředí v kancelářích a domácnostech. Nátěr na omítky Tierrafino Tpaint lze použít na dýchající konstrukce. Hrubý granulovaný povrch zkracuje ozvěny zvuku.


Vytvořte působivou strukturu s uklidňující atmosférou. Písky a barevné jíly vytvářejí přírodní odstíny. Nátěr Tierrafino Tpaint je určen pro stěny a stropy v obytných a pracovních interiérech.

 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky